Jak przygotować się do zdrowego odżywiania?

123-woman-bowl-salad-diet-health-medOsoby, które do danego momentu nie zwracały uwagi na to, co jedzą, a pewnego dnia postanowiły o to zadbać i wreszcie poprawić stan swojego organizmu zdecydowanie nie powinny od razu decydować się na radykalne zmiany. Zdrowe odżywianie to proces stopniowy, więc kolejne zmiany w sposobie bycia powinno się wprowadzać „po trochu”, przyzwyczajając do nich własne ciało.

Niemal zawsze proces zdrowego żywienia powinien rozpocząć się od pomyślenia. Zastanówmy się zatem, co teraz jemy najczęściej – jeżeli są to w miarę zdrowe przekąski, nie musimy z nich rezygnować. Jeżeli jednak najczęściej jemy bardzo niezdrowe, przepełnione chemią produkty, powinniśmy poważnie przemyśleć ich wyeliminowanie z naszej diety – jeżeli nie kompletne to chociażby częściowe.

Jeżeli stosujemy jakiekolwiek suplementy diety, przemyślmy, czy rzeczywiście nam pomagają. Zazwyczaj są one uważane za drogę na skróty i nienaturalny sposób na polepszenie stanu organizmu – lepszym sposobem będzie zatem zdecydowanie się na zgodne z naturą przysmaki mające podobny efekt, co suplementy – czy to zawierające te same ilości witamin, czy to takie osiągające podobny efekt – pozwalające zrzucić parę kilo czy poczuć się lepiej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s