Zdrowe żywienie – czy sukces zależy od mentalności?

c38a43e0f57405e5_eat-variety-of-healhty-foods.xlargeCoraz więcej osób jest świadome tego, jak duże znaczenie w naszym życiu ma zdrowe odżywianie się. Niestety, sama świadomość tego nie wydaje się popychać ludzi do działania i zaprzestania spożywania niezdrowych rodzajów posiłków na rzecz tych mających dobry wpływ na organizm człowieka. Czemu tak się dzieje? Jak wykazały najświeższe badania jednego z amerykańskich instytutów, cały problem leży w mentalności ludzi.

Słysząc o zdrowym jedzeniu ludzie od razu wyobrażają sobie najgorsze – że będą musieli jeść trawę, że będą zmuszeni zrezygnować ze swoich ulubionych przekąsek na rzecz tych, które na pewno nie będą im smakowały. Takie negatywne nastawienie jest naszym wrogiem, przez którego z pewnością nie będziemy w stanie nic zrobić z naszym stylem odżywiania.

Należy nastawić się na powolne przystosowywanie się do własnej diety. Co to znaczy? Nie należy robić niczego na siłę. Jeżeli nie chcemy zbytnio redukować ilości słodyczy, róbmy to stopniowo, odejmując zaledwie wybrane elementy niezdrowego żywienia. Nie wprowadzajmy zbyt radykalnych zmian i przestańmy myśleć negatywnie o zdrowym jedzeniu – w ten sposób będzie nam znacznie łatwiej przekonać się, iż wcale nie jest takie złe, jak mogłoby się wydawać. A stare jedzenie nagle stanie się mniej smaczne i zachęcające.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s